Tellimusel kursuste ülevaade

Meie robootikakursus koosneb kolmest põhiosast: mehaanika, elektroonika ja programmeerimine. Kõikide valdkondade puhul on võimalik valida erinevad keerukus astmed. Vastavalt keerukuse tasemele muutub kursuse kestvus. Süvendatud arusaama ja praktiliste oskuste saavutamiseks soovitame 18-nädalast kursust. Lühim kursus, mida pakume, kestab 6 nädalat ning eeldab 3–4 akadeemilist tundi nädalas.

Mehaanika ülevaade

Selles moodulis õpivad õpilased ise robotit ehitama. Nad teevad 3D-mudeleid, katsetavad mootoreid, rattaid ja andureid ning ehitavad oma folkrace-võistluseks sobiva roboti kere.

Tase 1 – Põhialused ja esimesed 3D-mudelid

Õpilased saavad ülevaate mehaanika rollist robootikas. Nad õpivad kasutama 3D-modelleerimise tarkvara ning loovad esimesed lihtsad mehhaanilised mudelid. Fookuses on baasteadmised, tööriistade kasutamine ja visuaalse mõtlemise arendamine.

Tase 2 – Komponentide modelleerimine näidiste järgi

Sügavam sissevaade mehaanika disaini. Osalejad modelleerivad erinevaid roboti mehhaanilisi osi etteantud näidiste põhjal. Töö käigus mõistetakse komponentide sobivust ja koostööprintsiipi mehhaanilises süsteemis.

Tase 3 – Täieliku roboti 3D-modelleerimine

Õpitakse looma kogu roboti mehaaniline konstruktsioon nullist. Fookuses on konstruktsiooni loogiline ülesehitus, tugevus, kokkupandavus ja funktsionaalsus. Kursuse lõpus valmib valmis robotikere digitaalne mudel.

Elektroonika ülevaade

Selles moodulis uurivad õpilased robootika elektroonika põhitõdesid – nad õpivad, kuidas erinevad komponendid omavahel toimivad, kuidas robotit ohutult ja tõhusalt juhtmega ühendada ning kuidas nullist koostada elektriskeem. Alates toiteallikast kuni anduriteni saavad nad põhjaliku arusaama sellest, kuidas elekter liigub läbi roboti süsteemide ja kuidas kogu see planeerimine toimub esmalt paberil, enne kui muutub reaalsuseks.

Tase 1 – Elektroonika alused

Tutvutakse elektroonika põhimõistetega ja koostatakse esimesed lihtsad elektroonikaskeemid. Rõhk on skeemide loetavusel ja praktilisel arusaamal sellest, kuidas vooluahelad töötavad.

Tase 2 – Roboti elektriskeem

Osalejad koostavad roboti funktsionaalse elektriskeemi. Käsitletakse vooluahela planeerimist, komponentide sobitamist ja ühendamise loogikat, et kogu süsteem töötaks tervikuna.

Tase 3 – Süvitsi elektrisüsteemide disainiga + PCB

Õpitakse koostama roboti täiselektriskeem, millele lisandub sissejuhatus trükkplaatide (PCB) loomisse. Tugevdatakse teadmisi vooluringide optimeerimisest ja loogilisest ülesehitusest suuremahulises süsteemis.

Programmeerimise ülevaade

Selles moodulis õpivad õpilased, kuidas juhtida oma roboteid koodi abil – lugedes andurite andmeid, juhtides mootoreid ja tehes reaalajas otsuseid. Teooria ja praktiliste katsete kombinatsiooni kaudu loovad nad loogika, mis muudab passiivse riistvara reageerivaks ja autonoomseks masinaks.

Tase 1 – Põhialused ja praktilised ülesanded

Tutvutakse programmeerimise maailma ja kirjutatakse esimesed koodid. Lahendatakse loogikaülesandeid ning ehitatakse algelisi programme, mille kaudu mõistetakse tarkvara ja masina suhtlust.

Tase 2 – Roboti programmeerimine

Programmeeritakse reaalset robotit. Käsitletakse liikumise, andurite ja muude komponentide juhtimist koodi kaudu. Osalejad hakkavad mõistma, kuidas tarkvara juhib füüsilist maailma.

Tase 3 – Täisfunktsionaalse roboti juhtimine + testimine

Arendatakse terviklik juhtimisprogramm robotile ning varutakse aega testimiseks ja täiustamiseks. Tähtsal kohal on veatu ja optimeeritud programmikood, mis võimaldab robotil sujuvalt ja täpselt töötada.

Tee esimene samm tulevikku – küsi kursuse pakkumist juba täna ja too robootika oma õpilasteni!

Scroll to Top